Nasze projekty na rzecz zrównoważonego rozwoju

Nasze projekty na rzecz zrównoważonego rozwoju

W Weidmüller bierzemy odpowiedzialność za obecne i przyszłe pokolenia. Wnosimy wkład zarówno ekonomiczny, jak i ekologiczny, aby kształtować przyszłość wartą życia.

Na tej stronie możesz dowiedzieć się o niektórych naszych projektach zrównoważonego rozwoju.

Miód Weidmüllera

Miód Weidmüllera

Kampus Weidmüllera w Detmold to nie tylko technologia dla świata jutra. Żyją tu również całe kolonie pszczół.

Od pewnego czasu opiekuje się nimi Alexander Quack, pracownik Weidmüller i pasjonat pszczelarstwa. Zapraszamy na degustację oferty naszych pracowitych pomocników.

Nasze pszczoły

Osiem rodzin pszczelich z około 50 000 pszczół na kolonię, produkuje nasz miód w różnych miejscach Kampusu Weidmüllera.

Nie tylko otrzymujemy miód pierwszej klasy, ale też robimy coś dobrego dla środowiska. Pszczoły promują bioróżnorodność, ponieważ znajdują się w menu różnych zwierząt. Ponadto ich zapylanie wspomaga wydajność roślin.

Projekt Mydło dla Równości

Przyszłość kobiet w Zimbabwe

W Zimbabwe dyskryminacja kobiet jest prawnie zakazana. Jednakże, szczególnie na obszarach wiejskich, utrzymuje się stary sposób myślenia i praktyki, które uniemożliwiają kobietom i dziewczętom korzystanie ze swoich praw. Aby poprawić sytuację kobiet w Dolinie Zambezi, w 2008 r. została założona organizacja kobieca ZUBO. Działa ona w odległym i jałowym dystrykcie Binga, nad jeziorem Kariba. To tutaj mieszkają Tongijczycy, od dawna znajdująca się w niekorzystnej sytuacji mniejszość w Zimbabwe. W Tongo ZUBO to nazwa tradycyjnego koszyka rybackiego, dzięki któremu kobiety łowiły ryby w płytkich, płynących wodach Zambezi aż do wybudowania zbiornika Kariba.

W 2015 ZUBO położyła podwaliny pod „mydlany” projekt. Był on wspierany przez fundusze z BMZ i granty Welthaus Bielefeld. Z niego wybudowano warsztat wyposażony w prasę olejową i zorganizowano warsztaty kwalifikacji dla kobiet.

Regionalne zalesianie

Ochrona klimatu w zasięgu ręki

Jako firma dostrzegamy duże znaczenie 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W ten sposób mamy bezpośredni wpływ na inicjowanie działań na rzecz ochrony klimatu.

Dla nas ta możliwość to nie tylko odpowiedzialność, ale także przekonanie. Chcemy, aby nasze miasto i nasz świat były bardziej zrównoważone i przyjazne dla przyszłych pokoleń. Czyniąc to, przyczyniamy się do zdrowego rozwoju naszego świata.

Szkody wyrządzone przez kornika można zaobserwować w całym Lesie Teutoburskim. Nawet Detmold, nasze rodzinne miasto, nie zostało oszczędzone. Aby w przyszłości nasz las był bardziej odporny na burze i susze, jako firma przekazaliśmy pięciocyfrową kwotę na zalesianie.

Jest tam nasza szkółka drzew

Posadziliśmy w niej około 4000 drzew.

Kontakt

Kontakt

Czy masz jakieś pytania dotyczące naszych projektów zrównoważonego rozwoju?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

* Pola wymagane